Ezogelin Çorbası Pirpirim Restoranda yerli mercimek ve kuzu kemiği ile meşe kömüründe saatlerce kaynatılarak hazırlanmaktadır.

Dolayısı ile Ezogelin çorbası her yaş gurubu için şifa içermektedir. bunun yanı sıra özellikle gelişme çağındaki çocuklara içerisindeki kemik suyu ve iliği ile sağlıklı beslenmeleri açısından çok faydalı olmaktadır.

İstanbulun merkezi noktalarından biri olan Topkapı Cevizlibağ mevkiindeki Tercüman sitesi içerisinde bulunan Pirpirim Gaziantep Mutfağında üretilen yemekleri güvenle tüketebilirsiniz, tüm ürünlerimizde kullanılan etlerin tamamı islamı usüllere uygun olarak T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI Gıda ve kontrol Genel Müdürlüğü tarafından kontrol edilmektedir.

Ürünlerimize kullandığımız hayvanlar Balıkesir ve Trakya bölgesi erkek kıvırcık kuzularıdır.

Pirpirim Gaziantep Mutfağında kullanılan;

Antep Biber Salçası, Kuruluk, Pirpirim, Antep Turşusu, Nar ekşisi, Firik, Zeytinyağı, Birecik Patlıcanı, Pul Biber, Nane, ve diğer tüm baharatları, Gaziantep Şanlıurfa ve civar illerdeki köylerden Pirpirim Gaziantep Mutfağı için doğal ortamlarında katkı maddesi kullanılmadan firmamıza özel olarak hazırlanmaktadır.

Ezogelin Çorbası nerde yenir sorusu için tabiki İstanbulda en iyi Ezogelin Çorbası, ve yine İstanbulda en lezzetli Ezogelin Pirpirim Gaziantep Mutfağında güvenle tüketebilirsiniz, Pirpirim Gaziantep Mutfağı, İstanbulda Gaziantep Mutfağı olarak 2004 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir.

Ezogelin Çorbası hakkında Düşünceleriniz