Pirpirimaşı'nın içindekiler kurutulmuş Pirpirim, Lolaz, Nohut, Antep Biber salçası, Sumak Ekşisi, Yeşil Mercimek Bulgur, Kemik suyu, ve Yağsız Et içerir.

Pirpirimaşı'nın hikayesi her yılın Temmuz ve Ağustos aylarında başlar, gölgede 1 hafata ile 10 gün arasında ancak kurutulan Pirpirim kuruma sürecinde güneşe maruz kalmadığından içerisinde barındırdığı Omega-3 sayesinde beyin fonksiyonarının düzenli çalışmasını sağlar bunun ile beraber kolestrole iyi gelir, bakteri düşmanıdır, bağırsakları rahatlatır, cildi nemlendirmek gibi daha saymadığımız bir çok faydası vardır.

İstanbulun merkezi noktalarından biri olan Topkapı Cevizlibağ mevkiindeki Tercüman sitesi içerisinde bulunan Pirpirim Gaziantep Mutfağında üretilen yemekleri güvenle tüketebilirsiniz, tüm ürünlerimizde kullanılan etlerin tamamı islamı usüllere uygun olarak T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI Gıda ve kontrol Genel Müdürlüğü tarafından kontrol edilmektedir.

Ürünlerimize kullandığımız hayvanlar Balıkesir ve Trakya bölgesi erkek kıvırcık kuzularıdır.

Pirpirim Gaziantep Mutfağında kullanılan;

Antep Biber Salçası, Kuruluk, Pirpirim, Antep Turşusu, Nar ekşisi, Firik, Zeytinyağı, Birecik Patlıcanı, Pul Biber, Nane, ve diğer tüm baharatları, Gaziantep Şanlıurfa ve civar illerdeki köylerden Pirpirim Gaziantep Mutfağı için doğal ortamlarında katkı maddesi kullanılmadan firmamıza özel olarak hazırlanmaktadır.

Pirpirim Aşı nerde yenir sorusu için tabiki İstanbulda en iyi Pirpirim Aşı, ve yine İstanbulda en lezzetli PirpirimAsi Pirpirim Gaziantep Mutfağında güvenle tüketebilirsiniz, Pirpirim Gaziantep Mutfağı, İstanbulda Gaziantep Mutfağı olarak 2004 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir.

Pirpirim Aşı hakkında Düşünceleriniz