İçinde uzun emekler saklayan bu yemek her ne kadar İstanbulda çorba olarak tasfir edilmeye çalışılsa'da Gaziantep'in bayram yemeğidir, Yuvalamanın içinde, etli Pirinç Köftesi, Nohut, Süzme Yoğurt, Et suyu, parça Kuzu Eti, kuru Nane sosu bulunur.

Gaziantep'e özgü Yuvalama çorbası Ramazan bayramı'nın habercisidir, bayrama günler kala Gaziantep te Bayanların bir çoğu Antep ağzı ile anlatmak gerekirse Yuvalama derdine düşerler :) hatta dahası bayanlar yuvalama için imece yaparlar, evet evet öyledir bu yuvalama, Antep insanını birbirine bağlar, insalar bayramlaşmaya giderken Yuvalamayı doldur geliyk ha derler.

İşte Pirpirim Gaziantep Mutfağındaki Yuvalama o, İnsanları birbirine bağlayan Yuvalama, Bizim Yuvalamamıda hazır siz değerli müşterilerimizi Yuvalama yemeğe bekliyoruz...

İstanbulun merkezi noktalarından biri olan Topkapı Cevizlibağ mevkiindeki Tercüman sitesi içerisinde bulunan Pirpirim Gaziantep Mutfağında üretilen yemekleri güvenle tüketebilirsiniz, tüm ürünlerimizde kullanılan etlerin tamamı islamı usüllere uygun olarak T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI Gıda ve kontrol Genel Müdürlüğü tarafından kontrol edilmektedir.

Ürünlerimize kullandığımız hayvanlar Balıkesir ve Trakya bölgesi erkek kıvırcık kuzularıdır.

Pirpirim Gaziantep Mutfağında kullanılan;

Antep Biber Salçası, Kuruluk, Pirpirim, Antep Turşusu, Nar ekşisi, Firik, Zeytinyağı, Birecik Patlıcanı, Pul Biber, Nane, ve diğer tüm baharatları, Gaziantep Şanlıurfa ve civar illerdeki köylerden Pirpirim Gaziantep Mutfağı için doğal ortamlarında katkı maddesi kullanılmadan firmamıza özel olarak hazırlanmaktadır.

Antep Yuvalama nerde yenir sorusu için tabiki İstanbulda en iyi Antep Yuvalama, ve yine İstanbulda en lezzetli Yuvalama Pirpirim Gaziantep Mutfağında güvenle tüketebilirsiniz, Pirpirim Gaziantep Mutfağı, İstanbulda Gaziantep Mutfağı olarak 2004 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir.

Antep Yuvalama hakkında Düşünceleriniz