Çiğköfte adından'da anlaşılacağı gibi çiğ Et ve köftelik Bulgurdan yapılan Atalarımızın bize miras olarak bıraktığı yemeklerden birisidir, geçmişten günümüze süregelen bu eşsiz ürün Et ve Bulgurun yoğrularak pişirilmesi neticesinde servise sunulan Doğu ve Güneydoğu bölgesine ait, sofralarda olmazsa olmazlarındandır

İçindekileri yazacağımız Çiğköfte malzemelerinin tamamına yakınının Gaziantepden temin edildiğini bildirerek yazmaya başlayalım.

Esmer Bulgur, Süt Dana eti(Yağsız, Sinirsiz), Antep Biber Salçası, Domates Salçası, Özel Çiğköfte Baharatı, Tuz, Karabiber, Islatılmış Pulbiber Sıvı yağ, Sarımsak, Yeşil Soğan

İstanbulun merkezi noktalarından biri olan Topkapı Cevizlibağ mevkiindeki Tercüman sitesi içerisinde bulunan Pirpirim Gaziantep Mutfağında üretilen yemekleri güvenle tüketebilirsiniz, tüm ürünlerimizde kullanılan etlerin tamamı islamı usüllere uygun olarak T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI Gıda ve kontrol Genel Müdürlüğü tarafından kontrol edilmektedir.

Ürünlerimize kullandığımız hayvanlar Balıkesir ve Trakya bölgesi erkek kıvırcık kuzularıdır.

Pirpirim Gaziantep Mutfağında kullanılan;

Antep Biber Salçası, Kuruluk, Pirpirim, Antep Turşusu, Nar ekşisi, Firik, Zeytinyağı, Birecik Patlıcanı, Pul Biber, Nane, ve diğer tüm baharatları, Gaziantep Şanlıurfa ve civar illerdeki köylerden Pirpirim Gaziantep Mutfağı için doğal ortamlarında katkı maddesi kullanılmadan firmamıza özel olarak hazırlanmaktadır.

Çiğköfte nerde yenir sorusu için tabiki İstanbulda en iyi Çiğköfte, ve yine İstanbulda en lezzetli CigKofte Pirpirim Gaziantep Mutfağında güvenle tüketebilirsiniz, Pirpirim Gaziantep Mutfağı, İstanbulda Gaziantep Mutfağı olarak 2004 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir.

Çiğköfte hakkında Düşünceleriniz