Abugannuş (Yağurtlu Sarmsaklı Közlenmiş Patlıcan) Bazı bölgelerde Babagannuş deseler bile aslında yoğurtsuz patlıcan'a Babagannuş denir.

Süzme yoğurt, Köz Patlcan, Sarmsak ve zeytinyağı içeren Abugannuş'u Pirpirim Gaziantep Mutfağında günün her saati bulabilirsiniz.

İstanbulun merkezi noktalarından biri olan Topkapı Cevizlibağ mevkiindeki Tercüman sitesi içerisinde bulunan Pirpirim Gaziantep Mutfağında üretilen yemekleri güvenle tüketebilirsiniz, tüm ürünlerimizde kullanılan etlerin tamamı islamı usüllere uygun olarak T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI Gıda ve kontrol Genel Müdürlüğü tarafından kontrol edilmektedir.

Ürünlerimize kullandığımız hayvanlar Balıkesir ve Trakya bölgesi erkek kıvırcık kuzularıdır.

Pirpirim Gaziantep Mutfağında kullanılan;

Antep Biber Salçası, Kuruluk, Pirpirim, Antep Turşusu, Nar ekşisi, Firik, Zeytinyağı, Birecik Patlıcanı, Pul Biber, Nane, ve diğer tüm baharatları, Gaziantep Şanlıurfa ve civar illerdeki köylerden Pirpirim Gaziantep Mutfağı için doğal ortamlarında katkı maddesi kullanılmadan firmamıza özel olarak hazırlanmaktadır.

Abugannuş nerde yenir sorusu için tabiki İstanbulda en iyi Abugannuş, ve yine İstanbulda en lezzetli Abugannus Pirpirim Gaziantep Mutfağında güvenle tüketebilirsiniz, Pirpirim Gaziantep Mutfağı, İstanbulda Gaziantep Mutfağı olarak 2004 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir.

Abugannuş hakkında Düşünceleriniz